Rozwój osobisty

SHARE WEEK 2019 – Jest Jeden Świat

Andrzej Tucholski jest twórcą projektu SHARE WEEK polgającego na polecaniu blogerów przez innych blogerów. Taki samomopomocowy łańcuszek, dzięki któremu twórcy internetowi mogą pokazać palcem kto ich inspiruje i dlaczego.

Przed Wami moja subiektywna lista TOP 3!

SHARE WEEK 2019 – Jest Jeden Świat

Sitondeck

zdjęcie: Marcin Gabruk

Marcin Gabruk prowadzi bloga nietypowo. Trudo szukać tam porad w stylu „jak spakować plecak do Azji”, bo on nie tyle skupia się na technicznej stronie podróży, co na samym podróży przeżywaniu. Choć na blogu Sitondeck znaleźć można cytat Nicholasa Sparka

„Podróżowanie ma raczej więcej wspólnego z doświadczaniem pewnych rzeczy niż z oglądaniem ich”

to sam blog – jakby na przekór – ubarwia galeria pięknych zdjęć z najdalszych zakątków świata. Marcina Gabruka nie tylko się czyta, ogląda, ale także słucha – na przykład w autorskiej audycji wrocławskiego radia LUZ, gdzie prowadzi cykl „Miejsce przy oknie”. Jak sam mówi zwiedza świat w poszukiwaniu czegoś, do czego jeszcze nie dotarł. I życzę mu, żeby szukał długo i jeszcze dłużej, dzięki czemu wspólnie z nim będziemy czytać inspirujące reportaże, poznawać plemiona indonezyjskie, gościć u szamanów.

Łukasz Kędzierski – Podróże i fotografia

zdjęcie: Łukasz Kędzierski

Bloga Łukasza nie śledziłam jakoś specjalnie. Blog Łukasza spadał mi z nieba sam zawsze wtedy, gdy przygotowywałam podróż do Azji Południowo-Wschodniej. Styl podróżowania Łukasza Kędzierskiego wpasowuje się w mój obraz świata oglądany z perspektywy człowieka z plecakiem, niespiesznie smakującego dany skrawek świata, wg własnych pomysłów i tempa. Łukasz Kędzierski eksploruje glob na własną rękę, co nie znaczy samotnie. Odkąd na świat przyszła córka, na blogu pojawił się cykl „Nadia w podróży”, co świadczy o tym, że podróżowanie z pasją promieniuje na całą rodzinę. Fotoreportaże pięknie ubarwiają to, czego nie oddają słowa. Na blog Łukasz Kędzierski – Podróże i Fotografia zagląda się po siłę i energię do życia, bo właśnie tam przekonujemy się, że życie jest piękne. 

Vademecum Blogera by Beata Redzimska

zdjęcie: Beata Redzimska

Nieoceniona skarbnica wiedzy dla blogerów tworzących z pasją, za to bez profesjonalnego wsparcia. Najprościej można rzec, że Beata Redzimska bloguje o blogowaniu. Tworzy treści poruszające aspekty tak techniczne, jak i motywacyjne. Pisze o umacnianiu marki, tłumaczy podstawowe zagadnienia branding’u, nagrywa tutoriale. Nie tylko przystępnie, ale skutecznie przeprowadza przez meandry WordPress’a. To z jej bloga Vademecum Blogera dowiaduję się o istnieniu najnowszych aplikacji pomocnych w tworzeniu treści pozwalających wyróżnić się w socialmediach. Beata prowadzi także kilka grup na FB, angażując blogerów do wymiany doświadczeń i wspierania się wzajemnie. Sama wchodzi w świat mediów coraz głębiej, zawiesza sobie poprzeczkę coraz wyżej. Przełamuje własne ograniczenia i pomimo wewnętrznych oporów nagrywa kolejne podcasty. W blogosferze jest znana chyba każdemu. Mam wrażenie, jakbyśmy się znały od zawsze. Jeśli zdarzy mi się zawędrować do Paryża, w którym mieszka, z pewnością zaproszę ją na lampkę wina.


Każdy z nas ma swoich ulubionych blogerów, czyta blogi, które go inspirują, dają napęd do działania, karmią zmysły, pozwalają pozanć inny punkt widzenia, odrywają tajemnice, skłaniają do refleksji, uśmiechu. W moich typach mogłam umieścić tylko trzy (takie są zasady konkursu), dlatego przepraszam wszystkich tych, do których zaglądam, a nie zostali przeze mnie wskazani. Za rok pojawi się inna Trójka! 

Jesteście ciekawi o kim wspominałam w minionym roku? Sprawdźcie sami – SHARE WEEK 2018.

Opowiadam o świecie i ludziach, którzy w nim żyją, czyli trochę o Tobie i o mnie. Dzielę relacjami z wypraw na własną rękę, najchętniej do Azji. Przyglądam się innym, zastanawiam kim są, jak żyją, za czym tęsknią. W przerwach od podróżowania opisuję magię teatru i zmagania, przed jakimi staje aktorka nieprofesjonalna, którą bywam. Podróżowanie w głąb siebie to zastanawianie się kim jestem i dokąd zmierzam. Bo w życiu poza celem liczy się sens istnienia, który nadają także inni ludzie, dlatego ważne kim się otaczasz.